Bizi takip edin
Facebook
Twitter


Genç Beyinler Yeni Fikirler Proje Pazarı ve Bitirme Projeleri Ortak Sergisi

Hakkımızda

Ege Bölgesi üniversitelerinin Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Bölümlerinin katılımıyla her sene düzenlenen Genç Beyinler Yeni Fikirler Proje Pazarı ve Bitirme Projeleri Ortak Sergisi’nde Adnan Menderes Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi, Ege Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Bölümlerinin tüm öğrencileri yer alacaktır.

2012 Yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, Batı Anadolu Bilişim ve Elektronik Bölgesel İnovasyon Merkezi (Batı-BİNOM), Ege Üniversitesi Bilim-Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (EBİLTEM) ve Türkiye Bilişim Derneği’nin ilk adımlarını attığı üniversite, öğrenci ve sanayiciyi bir araya getiren etkinlik, bu yıl bölge üniversitelerinin katılımı ve Bilgisayar Mühendisleri Odası, İzmir Kalkınma Ajansı, İzmir Ticaret Odası, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ege İhracatçı Birlikleri, İzmir Ticaret Borsası, Ege Bölgesi’ndeki kurumlar, STK’lar, Teknoparklar, Teknoloji Transfer Ofisleri ve şirketlerin katkılarıyla geniş kapsamlı bir sergi ve yarışma konumuna gelmiş olup, her yıl düzenlenerek süreklilik kazanacak, gelecek senelerde diğer bölümler ve üniversitelere de açılarak genişleyecektir.


Organizasyonda Yer Alan Üniversite ve Bölümler


Amacımız


Etkinlik Kapsamı


Proje Fikir Yarışması konuları: Bilgi/Veri Güvenliği, Akıllı Ev / Akıllı Sistemler, E-Belediye / E-Devlet, Dijital Oyun, Sağlıkta Bilişim, Mobil Uygulamalar ve diğer konular.


Etkinliğin Sağlayacakları


Sanayi ihtiyaçlarının üniversitelerce çözümleneceği etkin işbirliği ortamının yaratılacağı etkinlik, her sene gelişerek büyüyecek, bölgedeki inovasyon ekosisteminin kaçınılmaz bir parçası olacaktır.


Firmalar için fikir, çözüm ve yetenek kaynağı


Firma projeleri için Bitirme Projesi başvuruları

Firmaların proje ve fikirlerinin yetenekli son sınıf öğrencilerince geliştirilmesi ve prototiplerinin hazırlanması için ortam sağlanacaktır. Firmalar tarafından önerilen projelerin, firmanın tercih ettiği üniversite tarafından gelecek yıl bitirme projesi konusu olarak danışman öğretim üyesi önderliğinde son sınıf öğrencilerince çalışılması fırsatı sunulacaktır.

Bitirme projesi konu önerilerinizi info@gbyf.org.tr adresine iletebilirsiniz.


Kimler Katılabilir?

Ziyaretçi katılımının ücretsiz olacağı etkinlikte firmalar, kurumlar, STK’lar, risk sermayesi sahipleri, yeni proje arayışı içerisindeki yatırımcılar, insan kaynaklarına ulaşmak isteyenler, çözüm arayışı içerisindeki firmalar, şirket kurmak isteyenler, tanıtım yapmak isteyen firmalar yer alacaktır.

Proje sahipleri ve uzmanlarla birebir görüşmek isteyen firmalar için ikili görüşme alanı oluşturulacaktır.


Stand Alanı ve Sponsorluk

Etkinlikte sınırlı sayıda stand alanına yer verilecek olup, talebinizi e-posta ile info@gbyf.org.tr adresine iletebilir, sponsorluk sayfamızı inceleyebilirsiniz.