Bizi takip edin
Facebook
Twitter


Genç Beyinler Yeni Fikirler Proje Pazarı ve Bitirme Projeleri Ortak Sergisi

Bitirme Projeleri Sergisi

Ege bölgesinde yer alan üniversitelerin Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Bölümlerini kapsayan etkinlikte öğrencilerin bitirme projeleri ortak olarak sergilenerek firmalar ve akademisyenler tarafından değerlendirilmesi sağlanacak ve en başarılı projelere ödüller verilecektir.

Etkinlikte firmalar ve yatırımcılar, ilgilendikleri proje çalışmalarının sahipleriyle buluşturularak, birebir görüşme ortamı yaratılacaktır.

Genç Beyinler Yeni Fikirler Bitirme Projeleri Sergisi

Proje Sergisi, etkinliğe katılan üniversitelerin son sınıf öğrencilerine açık olup bitirme projeleri Akademik Bilişim Projeleri, Eğlence, Eğitim, Sosyal Medya ve İletişim, Sağlık, Yaşam, Şehir ve Çevre, Sanayi, Endüstri, Savunma Teknolojileri ve Siber Güvenlik, Diğer Bilişim Uygulamaları kategorilerinde sergilenecektir.

Jüri değerlendirmesi ile belirlenecek her kategoride ilk üç projeye ve ziyaretçi oylarıyla seçilecek en beğenilen projeye ödüller verilecektir. Ayrıca Sponsorlar tarafından çeşitli konularda seçilen projelere özel ödüller verilecektir.


Proje Sergisi Şartnamesi ve Katılım

Proje Sergisi kuralları ve diğer detayları için tıklayın.

Proje Sergisine katılmak için tıklayın. Sergide yer alacak projeler için kayıt yaptırılması zorunludur.


Proje Sergisinde kullanılması gereken Poster Formatı ve Örneği için tıklayın.

Proje Sergisinde ikinci tura geçen projelerin kullanması gereken Sunum Formatı için tıklayın.


Projelerin Sergilenmesi

Projeler, 25 Mayıs 2018 tarihinde etkinlikte sergilenecektir. Her proje için bir stand verilecektir. Projeler poster olarak sunulmalıdır. İstenilirse bilgisayar ve diğer destekleyici materyaller de ilave olarak kullanılabilecektir, bununla birlikte poster hazırlanması zorunludur. Proje sergisinde yer alacak posterin özellikleri Örnek Poster'de verilmiştir.

Sergi alanı etkinlikten bir gün önce hazır olacaktır. Ayrıca sergi alanı saat 8:00’da kuruluma açılacak olup, projeler ve posterler saat 10:00’a kadar kurulmuş olmalıdır.

Her proje standında bir öğrenci bulunabilecektir. Kalabalık gruplarda öğrenciler değişimli olarak yer alabilecektir.


Projelerin Değerlendirilmesi

Sergiye sunulan projeler Özgün Değer, Yaygın Etki, Uygulanabilirlik, Gerçekleştirme Başarısı ve Sunum kalitesi kriterlerine göre değerlendirilir. İlk tur Poster Sergi Alanında yapılır ve her proje, hakem/jüri üyeleri tarafından her bir değerlendirme kriterlerine göre 1-10 arasındaki puanlara göre değerlendirilir. Her bir kategoride en yüksek oyu alan 6 proje ikinci tura kalır.

İkinci turda katılımcılar, ilgili kategorideki tüm hakemlere 5 dakikalık sunum yaparlar. Sunum sonunda hakemler dilerse sorular sorabilirler. Bir kategoride yer alan tüm hakemler bütün projeleri tekrar değerlendirirler. Değerlendirme sonunda en yüksek oyu alan üç proje birinci, ikinci ve üçüncü olarak belirlenir.

“Halkın Seçimleri” ise proje yarışma kategorilerden bağımsız olarak ziyaretçiler tarafından belirlenir. Yapılan seçimler sonunda en yüksek oyu alan projeler birinci, ikinci ve üçüncü olarak belirlenir.

Değerlendirme sonuçlarına ilişkin kararlar kesindir.

Ödüller

Jüri değerlendirmesi ile belirlenecek her kategoride ilk üç projeye ve ziyaretçi oylarıyla seçilecek en beğenilen projeye ödüller verilecektir. Ayrıca Sponsorlar tarafından çeşitli konularda seçilen projelere özel ödüller verilecektir.


Başvuru Takvimi

• Son Başvuru Tarihi: 22 Nisan 2019'a kadar uzatılmıştır
• Proje Sergisi: 25 Mayıs 2019
        * Ödül Töreni: 25 Mayıs 2019
Geçmiş Yıllara Ait Ödüller: