Genç Beyinler Yeni Fikirler - Proje Pazari ve Bitirme Projeleri Ortak Sergisi

Genç Beyinler Yeni Fikirler  Bitirme Projeleri Sergisi

Proje Sergisi, etkinliğe katılan üniversitelerin son sınıf öğrencilerine açık olup bitirme projeleri

  • Eğitim, Eğlence ve Oyun
  • Endüstri ve Otomotiv 
  • Enerji, Çevre ve Tarım
  • Savunma Teknolojileri ve Siber Güvenlik
  • Toplum ve Sağlık
  • Akademik ve Diğer Bilişim Uygulamaları 

kategorilerinde sergilenecektir.

Jüri değerlendirmesi ile belirlenecek her kategoride ilk üç projeye ve ziyaretçi oylarıyla seçilecek en beğenilen projeye ödüller verilecektir. Ayrıca Sponsorlar tarafından çeşitli konularda seçilen projelere özel ödüller verilecektir.

Proje Sergisi Şartnamesi ve  Katılım

Proje Sergisi kuralları ve diğer detayları için tıklayın.

Proje Sergisine katılmak için tıklayın. Sergide yer alacak projeler için kayıt yaptırılması zorunludur.

 Proje Sergisinde kullanılması gereken Poster  Formatı ve Örneği için tıklayın.

Proje Sergisinde ikinci tura geçen projelerin kullanması gereken Sunum Formatı için tıklayın.

Projelerin Sergilenmesi

Projeler, 26 Eylül 2020 tarihinde etkinlikte sergilenecektir. Her proje için bir stand verilecektir. Projeler poster olarak sunulmalıdır. İstenilirse bilgisayar ve diğer destekleyici materyaller de ilave olarak kullanılabilecektir, bununla birlikte poster hazırlanması zorunludur. Proje sergisinde yer alacak posterin özellikleri Örnek  Poster'de verilmiştir.

Sergi alanı etkinlikten bir gün önce hazır olacaktır. Ayrıca sergi alanı saat 8:00’da kuruluma açılacak olup, projeler ve posterler saat 10:00’a kadar kurulmuş olmalıdır.

Her proje standında bir öğrenci bulunabilecektir. Kalabalık gruplarda öğrenciler değişimli olarak yer alabilecektir.

Projelerin Değerlendirilmesi

Sergiye sunulan projeler Özgün Değer, Yaygın Etki, Uygulanabilirlik, Gerçekleştirme Başarısı ve Sunum kalitesi kriterlerine göre değerlendirilir. İlk tur Poster Sergi Alanında yapılır ve her proje, hakem/jüri üyeleri tarafından her bir değerlendirme kriterlerine göre 1-10 arasındaki puanlara göre değerlendirilir. Her bir kategoride en yüksek oyu alan 6 proje ikinci tura kalır.

İkinci turda katılımcılar, ilgili kategorideki tüm hakemlere 5 dakikalık sunum yaparlar. Sunum sonunda hakemler dilerse sorular sorabilirler. Bir kategoride yer alan tüm hakemler bütün projeleri tekrar değerlendirirler. Değerlendirme sonunda en yüksek oyu alan üç proje birinci, ikinci ve üçüncü olarak belirlenir.

“Halkın Seçimleri” ise proje yarışma kategorilerden bağımsız olarak ziyaretçiler tarafından belirlenir. Yapılan seçimler sonunda en yüksek oyu alan projeler birinci, ikinci ve üçüncü olarak belirlenir.

Değerlendirme sonuçlarına ilişkin kararlar kesindir.

Ödüller

Jüri değerlendirmesi ile belirlenecek her kategoride ilk üç projeye ve ziyaretçi oylarıyla seçilecek en beğenilen projeye ödüller verilecektir. Ayrıca Sponsorlar tarafından çeşitli konularda seçilen projelere özel ödüller verilecektir.

Etkinlik Takvimi

Öğrenci Kayıt: 1-16 Haziran 2021

Hakem Eşleştirme: 12-20 Haziran 2021

Proje Sergisi: 22 Haziran 2021

Ödül Töreni: Açıklanacak